משמעות המילה "הילינג" היא ריפוי, והמטרה של הילינג היא אכן ריפוי. בניגוד לרפואה מערבית, בהילינג הטיפול נעשה מתוך תפיסה הוליסטית שרואה את כל האדם, גוף ונפש, כמכלול, ותוך שילוב טכניקות מגוונות ולא פולשניות. למי מתאים טיפול כזה ומהם היתרונות החשובים שלו שיש לשים אליהם לב? כל ההסברים במאמר שלפניכם

מהו טיפול הילינג?

הילינג הוא טיפול הוליסטי, שייעודו השבת האיזון האנרגטי של האדם בכללותו, גוף ונפש. לעומת שיטות רפואה מערביות, הילינג אינו מטפל בחלקי גוף בודדים אלא מתייחס לגוף כאל שלם אחד עם מרכזי אנרגיות, המכונים צ'אקרות, בהם יש להתמקד.

באופן מסורתי, בגישה זו נעשה שימוש במגוון טכניקות:

  1. דמיון מודרך – דמיון מודרך מאפשר לנו להתחבר לתכנים חיוביים הנמצאים בתת מודע. תכנים אלה יכולים להיות תמונת מצב אלטרנטיבית שאנחנו שואפים אליה, למשל מבחינה בריאותית, זוגית, ועוד. העלאתם של תכנים אלה למודעות, עשויה לשפר את התפיסות שלנו לגבי עצמנו, את האמונות שלנו, ובהמשך לכך את המעשים וההתנהגות שלנו.
  2. טכניקות נשימה – תרגול שאיפה ונשיפה נכונות והתמקדות בהן, מאפשר לנו להוריד סטרס ולהתחבר לסנטר (מרכז) של הגוף. המיקוד בנשימה מאפשר לנו לסנן תכנים לא רלוונטיים שפוגעים בנו, כמו תכנים מעוררי חרדה או מחשבות שליליות.
  3. הילינג אנרגטי – המטרה בטיפול היא השבת האיזון האנרגטי לגוף על ידי ריפוי צ'אקרה חסומה. זה נעשה על ידי איתור המוקד החסום, ובהמשך בהנחת ידיים ושיטות לא פולשניות אחרות.
  4. מדיטציה – מיועדת לפיתוח יכולות הקשבה לנפש ולגוף ומיקוד עצמי, שחשובות לשיקום האיזון האנרגטי בגוף.

חשוב לציין שבמרכז light energy הילינג אינו משולב בצורתו הטיפולית המסורתית, אלא בא לידי ביטוי באיזון האנרגטי המושג על ידי שהות בחדר האנרגיה שבמקום, כפי שיפורט בהמשך.

אילו יתרונות יש לתהליך טיפול בהילינג?

ראשית, טיפול הילינג הוא טיפול לא פולשני. הוא אינו כולל שום אלמנט כואב או מסוכן, ולא נעשה במסגרתו שימוש במכשור שמחדירים לגוף. יתרון נוסף שהינו פועל יוצא מכך שהטיפול אינו פולשני, הוא שאין צורך בהסרת בגדים, מה שהופך את הטיפול ליותר נוח ופחות מביך עבור אנשים מסוימים.

מעבר ליתרונות אלה, טיפול בהילינג ממוקד לא רק בריפוי סימפטום ספציפי כמו כאב באיבר זה או אחר בגוף, אלא מאפשר הסתכלות ארוכת טווח ומקיפה על רווחתו ואיכות חייו של המטופל. השילוב בין גוף ונפש שהוא חלק בלתי נפרד ממהות הטיפול, הופך אותו לטיפול עם תרומה לבריאות הנפשית, לצד שיפור הבריאות הפיזית.

האם טיפול בהילינג בטוח?

הטיפול בהילינג בטוח לחלוטין, שכן אין בו שימוש בכל סוג של טכניקות טיפוליות שעשויות לסכן את המטופל, או בדיקות פולשניות. בהתאם לכך, הוא בטוח ומותאם גם לגילאים מגוונים וגם למטופלים במצבים רפואיים שונים כמו מדוכאי חיסון, אלרגיים ועוד.

הילינג תופעות לוואי

אין במסגרת טיפול הילינג תופעות לוואי ידועות העשויות לסכן את המטופל. עם זאת, במהלך הטיפול ייתכנו תחושות פיזיות שונות כמו נמלול או שינויים בטמפרטורות הגוף, שחולפות לאחר סיום הטיפול.

כיצד בא לידי ביטוי הילינג במרכז light energy?

כאמור, כל תהליך של ריפוי בהילינג מבוסס על ההנחה לפיה בגוף יש רמת אנרגיה נכונה שתורמת לבריאות פיזית ונפשית, וחריגה מרמה זו דורשת התערבות והשבה לאיזון נכון. במרכז light energy המטופלים נכנסים לחדר אנרגיה, או שדה אנרגיה, שמאפשר לטעון אותם באנרגיה החסרה להם בהתאם למוקדים השונים שבהם קיים חוסר איזון. התהליך מאפשר שחרור רעלים וריפוי של תאים שנמצאים במצוקה.

השהות בחדר האנרגיה כוללת שכיבה על מיטה תוך שמירה על שקט. השהות בחדר בטוחה לחלוטין לכל הגילאים. ניתן לתאם שהות פרטית או בקבוצה, בהתאם להעדפות המטופל.