פראנה היא למעשה שם אחר לכוח החיים – האנרגיות והכוחות המאפשרים לנו להישאר חיוניים ומתפקדים. איכות החיים שלנו ורמות התפקוד שלנו תלויות באופן הדוק ברמת הפראנה שלנו. במאמר זה נעסוק באנרגית פראנה, מהי הדרך לפראנה מאוזנת, וכיצד ניתן להגיע לרמות אידיאליות שיאפשרו לנו תפקוד מיטבי, בריאות פיזית ונפשית.

מהי אנרגיית פראנה?

המונח פראנה מגיע מסנסקריט, ומקביל למונח "אנרגיית צ'י" אצל הסינים. פראנה היא אנרגייה שנמצאת לא רק אצל בני האדם, אלא אצל כל היצורים החיים, לרבות בעלי חיים וצמחים. הפראנה שלנו באה ועוזבת את הגוף כל הזמן, אנחנו צורכים אותה, נטענים בה ומשתמשים בה, וחוזר חלילה. כדי שאדם יהיה בריא ומאושר, על אנרגיית הפראנה לזרום בגופו בלי גורמים מפריעים או חסימות. ברמות פראנה גבוהות, אנחנו בתפקוד מיטבי מבחינה פיזית ונפשית, חזקים ומאושרים, ואילו כאשר רמות הפראנה נמוכות – אנחנו מגלים יותר נטייה למצבי חולי, עייפות, מתח נפשי ועוד.

שמירה על רמות אנרגיית פראנה

אנרגיית הפראנה נמצאת כאמור בכל מקום ובכל יצור חי. כדי לשמור על בריאות ורמת תפקודיות גבוהה, חשוב להגדיל את רמת הפראנה בגוף, אך גם לבצע באנרגיה הקיימת שימוש נכון, כלומר לא לבזבז יותר מדי אנרגיה ולא לאבד אותה.

כמו בכל משאב אחר – זמן, או כסף, אין די בכך שיהיה לנו את המשאב, אלא יש לדעת להשתמש בו נכון כדי לשמור על איזון בריא.

ישנן המלצות שונות לשמירה על הפראנה ולשימוש נכון בה:

  • אכילת מזון טרי וטבעי, וצמצום או הימנעות ממזון מעובד.
  • אכילה במידה והימנעות מאכילה מרובה מדי.
  • שתיית מים והימנעות ממשקאות אחרים ובפרט משקאות מוגזים ואלכוהול.
  • צמצום שהות בחללים סגורים ומלאכותיים כמו מכוניות.
  • בילוי מבוקר בשמש.
  • אוורור של הבית, על מנת לאפשר לשמש להיכנס ולהאיר באור טבעי.
  • יציאה לאוויר, שהות בחוץ ובפרט בגינה או בחורשה.
  • צמצום זמן מסך.
  • מסירת חפצים שאין בהם צורך.
  • צמצום מחשבות שליליות.

את כל אלה קל להגיד ולא תמיד קל לעשות, אך גם בחירה של חלק מהטיפים האלה שבהם תוכלו לעמוד, תוכל לקדם את אנרגיית הפראנה, ולהוביל אתכם לעוד ועוד צעדים חיוביים שיסייעו לכם.

יוגה ואנרגיית פראנה

אחת השיטות להגברת רמת אנרגיית הפראנה ושמירה עליה היא על ידי תרגול יוגה שהינו ייעודי לכך. הפראנה אמורה לנוע בגוף ולזרום ללא הפרעה, ועל כן אין זה מפתיע שקיים קשר בין תרגול יוגה המתמקד בתנועה ובנשימה נכונה, ובין זרימת אנרגיה בגוף באמצעות טיפול הילינג. בכתבי היוגה מוזכרות חמש תעלות זרימת אנרגיה עיקריות בהן זורמת הפראנה, ובהתאם לכך פותחו תרגילים המיועדים לאזן את הזרימה באותן תעלות ספציפיות.

חידוש ושיקום רמות אנרגיית פראנה במרכז light energy

מרכז light energy מבצע טיפול אנרגטי באמצעות חדר אנרגיה אליו נכנסים המטופלים, ובו הם נחשפים לרמות אנרגיה גבוהות שמאפשרות לגוף להיטען ולשקם את עצמו ואת רמות האנרגיה שלו. כאן הנושא מתחבר אל אנרגיית הפראנה. אמנם שהות בחדר האנרגיה לא יכולה להחליף אלמנטים אחרים באורח החיים כמו תזונה, צמצום זמן ישיבה והגברת פעילות גופנית מותאמת, אך היא יכולה בהחלט לסייע בשיקום רמות האנרגיה כחלק מתוכנית ריפוי. חשוב לציין שהשהות בחדר האנרגיה בטוחה לכל הגילאים וגם למי שנמצאים במצבים רפואיים מורכבים כמו מדוכאי חיסון, ואינה כוללת כל סוג של טכניקה פולשנית או כואבת.

לסיכום

אנרגיית פראנה היא אנרגיית החיים שמניעה אותנו ומאפשרת לנו לחיות חיים בריאים מבחינה פיזית ונפשית. היכולת שלנו לשמור על רמות אנרגיה קיימת, וחשוב להשתדל ולהקפיד על אורח חיים מאוזן, שיקדם את רמות האנרגיה הנכונות, הן על ידי הגברת החשיפה לאנרגית פראנה והן על ידי צמצום הבזבוז שלה. האיזון האנרגטי המושג בשהייה בחדר האנרגיה הפועל בתחום רפואת תדרים במרכז light energy תורם לכך.